Podporovatelia

ostrihonovaAlena Mičian Ostrihoňová, učiteľka a riaditeľka Centra voľného času Heuréka

Lenka má dobré srdce. Podporí aj tú najmenšiu aktivitu smerujúcu k zlepšeniu života nás, Zvolenčanov. Mňa osobne teší najmä pozornosť, akú venuje mladej generácii. Nehovorím len o státisícoch eur investovaných do rekonštrukcií škôlok a základných škôl, aby sa naše deti mohli vzdelávať v dôstojných podmienkach. Prácu mesta pod jej vedením si všimli aj mimozvolenské organizácie, čoho výsledkom bolo, že práve Zvolen získal ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom. Okrem nášho mesta snáď žiadne iné na Slovensku nemá zriadenú špeciálnu komisiu, ktorá aktívne pristupuje k tomu, aby mladí neprichádzali do kontaktu s drogami. Je málo primátorov, ktorí zriadia Radu mladých ako svoj poradný orgán, ktorí vytvoria priestor, aby si mladí urobili svoj vlastný filmový klub.

kuricRadoslav Kuric, herec

Mesto pod jej vedením ožilo, na zvolenské námestie snáď nikdy nechodilo toľko ľudí, ako je tomu dnes. Námestie sa v uplynulých štyroch rokoch stalo centrom kultúrneho diania, prichádzajú sem mladí, starší, dokonca celé rodiny so svojimi deťmi. Nie je to len o letných koncertoch na tribúne, s Lenkou prišlo uskutočnenie úplne nových nápadov – júnové popoludnia s bohatým programom pre všetky vekové kategórie ako obnova slávnych historických zvolenských korz, celý december fungujúca útulná Vianočná dedina s úžasnou atmosférou pohody a vzájomnej blízkosti, no a samozrejme Fun zóna, ktorú nám závidia aj v iných mestách našej krajiny.

kaliskaElena Kaliská, olympijská víťazka vo vodnom slalome

Lenku poznám 35 rokov. Pracuje veľa a húževnato, príklad by si od nej mohol zobrať nejeden profesionálny športovec. Ako vodáčka sa teším, že pod jej vedením mesto rozbehlo projekt, ktorý by mal postupne viesť k vybudovaniu krásneho športového areálu s plavárňou a letným kúpaliskom. Zvolen pod vedením Lenky ožil a ja ho dnes môžem smelo porovnať s ktorýmkoľvek európskym mestom. Teším sa, že naše mesto má primátorku, ktorá je tu stále s nami, ktorá sa nevzdáva ani pri náročných projektoch, ako je postavenie plavárne či obnova športovísk.

zaarovaMária Žaarová, aktívna dôchodkyňa a bývalá predsedníčka Okresnej jednoty dôchodcov

Pri Lenke som takto stála aj pred štyrmi rokmi. Dnes môžem smelo povedať, že do bodky naplnila moje očakávania. Dodnes si pamätám jej slová: „Marika, my nemôžeme o úcte voči starším iba hovoriť, musíme im ju aj prejaviť. Mali by cítiť, že mladšia generácia si váži všetko to, čo pre ňu urobili, čo nám odovzdali.“ Sme síce dôchodcovia, no tiež chceme čas tráviť aktívne. Odkedy prišla Lenka, máme neustále na výber z množstva podujatí, ktoré môžeme v meste navštíviť. Na koľkých stretnutiach nám do tanca zahrala dychová hudba Zvolenská kapela, ktorú sa Lenke podarilo založiť!

kacicaMiroslav Kačica, hudobník a dobrovoľník pracujúci s detským rómskym folklórnym súborom Romano Jilo

To, čo Lenka robí pre ľudí a najmä pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, som ešte nevidel u nikoho. Podporuje každú aktivitu, ktorá by čo i len málo mohla pomôcť deťom dostať sa von zo začarovaného kruhu nemajetnosťou rozvrátených rodín, snaží sa, aby deti dostali možnosť žiť lepší život ako ich rodičia. Folklórny súbor Romano Jilo, s ktorým spolupracujem ako dobrovoľník, je tiež jej dieťaťom. Podporila jeho založenie, no neodišla, podporuje ho naďalej, stále je tu s nami.

meduzVladimír Medúz, lesník

Pamätám si, ako som sa smial, keď raz povedala: „Presťahujme prírodu do mesta.“ Dnes už sa nesmejem, lebo vidím, že to funguje. Množstvo Zvolenčanov netušilo, že medzi sídliskom Západom a centrom mesta máme krásny prírodný park Lanice, kým sa tam, v krásnom prírodnom prostredí, neuskutočnil festival Country záhrada. Svojou snahou získať Borovú horu do majetku mesta Lenka zviditeľnila túto časť natoľko, že do jej areálu dnes zavíta nejeden návštevník, aby sa chvíľu poprechádzal pod stromami v okolí tamojšieho jazierka. Naše mesto sa stalo hlavným mestom lesníctva na Slovensku.

bohmovaValéria Böhmová, bývalá profesorka na gymnáziu

Môžem s radosťou povedať, že Lenka je jedna z mála ľudí, ktorých charakter sa s funkciami nemení. Ako mi pred rokmi kedykoľvek zdvihla telefón, robí tak aj dnes. Vždy ma počúva, snaží sa poradiť. A aj keď sa mnohokrát tvári vážne, je láskavá a ku každému vo svojom okolí pristupuje rovnako – nikoho neuprednostňuje, nikomu nenadržiava. Nemá rada krivdu a neprávosť, vtedy sa dokáže nahnevať a urobiť všetko pre to, aby sa veci dali do poriadku.

Emo

Emanuel Kucbel, študent gymnázia, aktivista

V auguste mám 18 rokov, takže tieto voľby budú moje prvé. Svoj prvý hlas odovzdám Lenke Balkovičovej a som preto rád! Často sa stretávam so študentmi v mojom veku z rôznych kútov Slovenska, ktorí sa tak ako ja, zaujímajú o mládežnícku angažovanosť a lokálnu politiku. A vždy, keď sa ma spýtajú, ako to je vo Zvolene, tak sa zasmejem a odpovedám im: Vo Zvolene sa nemáme na čo sťažovať. Vedenie mesta je ako kamarát, je otvorené a ochotné podporiť hocijaký projekt, ktorý my mladí navrhneme. Za posledné 4 roky vo Zvolene ožil kultúrny život (rôznorodé a zaujímavé akcie, pomaly každý piatok sa na námestí niečo deje), rekonštruujú sa škôlky a ihriská a kopec iného.   V meste nebol ani jeden prípad korupcie. Vlastne jediné, čo trápi Zvolenčanov je to, že na najbližšiu plaváreň je cesta autobusom kratšia, ako cesta z jedného sídliska na druhé. Preto budem tento rok voliť Lenku Balkovičovú. Pretože podporuje mladých v meste, tak ako podporuje málokto na Slovensku. Neukázal sa pri nej žiadny prípad korupcie. Práve naopak. Ukazuje jasne a viditeľne výsledky. A to je to najdôležitejšie.

Zuzana Almáši Koreňová, umelkyňa, spisovateľka a koučka

almáši zuzkaSom rodená Zvolenčanka a zaujímam sa o to, čo sa tu deje, pretože sa sama aktívne podieľam na organizovaní a realizácii rôznych podujatí. Keď to porovnám, posledné štyri roky boli v rozvoji nášho mesta veľmi výrazné. Vážim si, ako naše mesto napreduje práve pod vedením pani primátorky, ktorá dostala moju podporu aj pred štyrmi rokmi.  Je pre mňa dôležité, ako funguje práca s menšinami, tiež som pracovala s touto sociálnou skupinou. Oceňujem najmä záslužnú prácu Petra Kačicu a jeho kolegov v komunitnom centre na Balkáne. Veľmi pozitívne hodnotím aj výsledky reorganizácie mestskej polície.

Martin Almáši, fotograf

martin almášiDo Zvolena som sa prisťahoval pred 15-timi rokmi. Býval som dovtedy v troch väčších mestách a mal som veľmi rád mestský život. To, čo mi pred 15-timi rokmi vo Zvolene chýbalo, boli ľudia v meste a miesto, kde by sa mohli stretávať. Posledné volebné obdobie, kedy bola vo Zvolene primátorkou Lenka Balkovičová, sa udialo mnohé v kultúrnom živote mesta, napr. pribudla Fun zóna na Námestí SNP. To je to, čo pritiahlo ľudí a čo sa mi páči. Aj preto bude mať pani primátorka moju podporu aj v ďalšom volebnom období.

 

Reklamy